Президент Володимир Зеленський закликав уряд прискорити закупівлі захисних засобів і медичного обладнання, вказавши, що в Україні сьогодні з цим «складна бюрократія».

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Там зазначили, що під час наради глави держави з представниками Кабінету міністрів і правоохоронних органів Зеленський порушили питання закупівлі засобів індивідуального захисту та обладнання для запобігання поширенню коронавірусної інфекції та порятунку пацієнтів.

«Лікарні, медики, аптеки — скрізь мають бути маски, дезінфектори, обладнання. Закупівлі тривають задовго. Треба шукати виходи, щоб скоротити цей процес, щоб надалі міністерство закуповувало все швидше. Яка у нас складна бюрократія, ми знаємо. Знайдіть шляхи спростити її», — наголосив президент.

За його словами, кожна затримка «може коштувати нам життів»: «У світі очікують на другу хвилю коронавірусу. Ми порівняно добре пройшли першу, хоча, на жаль, втратили понад 600 життів. Маємо бути готові з усіма процедурами й надалі».

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що в Україну доправили літаком понад 100 тисяч респіраторів завдяки допомозі однієї з національних компаній, також налагоджена співпраця зі Світовим банком щодо закупівлі всього необхідного, а з наступного тижня укладатимуть контракти про майбутні закупівлі.

Загалом в Україні з початку епідемії виявили 20 580 випадків зараження коронавірусом, з них 6 929 пацієнтів одужали, а 605 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: