Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш та президент України Володимир Зеленський після зустрічі у Києві 19 листопада заявили про рестарт відносин між державами, передає пресслужба Офісу президента.

Це перший візит чеського прем’єра до України з 2008 року, підкреслив Зеленський.

«З 2008 року це перший приїзд на такому рівні пана Прем’єр-міністра Чехії. Коли ми говоримо про рестарт (взаємин. – Ред.) – це бажання зустрічатися та домовлятися. Цей приїзд і наша зустріч уже говорять про те, що ми виходимо на новий рівень відносин між нашими країнами», – зазначив він.

Зеленський додав, що Україна посилить взаємодію з Вишеградською групою, до якої входять Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина.

Зі свого боку прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш запросив Зеленського відвідати зустріч «Вишеградської четвірки» у Празі.

«Ми говорили з паном Президентом, що В4 має свою вагу, свій голос у межах Євросоюзу. Ми активні. І ми будемо дуже вдячні, якщо пан Президент відвідає нас у Празі, коли ми головуватимемо у В4», – сказав він.

Бабіш заявив про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах і висловив сподівання на результативність очікуваної зустрічі в «нормандському форматі». Нагадаємо, в Офісі президента України заявили, що лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

16 листопада 2019-го у столиці Чехії Празі кілька сотень тисяч людей взяли участь у демонстрації асоціації «Мільйон миттєвостей» проти Бабіша. За інформацією словацького Інституту пам’яті народів, з 1982 по 1985 рік Бабіш був інформатором чехословацької Служби державної безпеки (StB), аналога радянського КДБ.

Раніше видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.

23 листопада парламент Чехії не зміг висловити недовіру урядові прем'єра Бабіша: не вистачило 9 голосів.

Поділитись: