Зеленський заявив, що вже настав час розпочинати переговори про вступ до ЄС

Президент Володимир Зеленський заявив, що вже настав час для того, щоб Європейський Союз погодився почати переговори з Україною про вступ.

Про це він сказав під час брифінгу з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві, цитує «Укрінформ».

Глава держави каже, що розраховує на надання у червні позитивної оцінки Єврокомісії щодо української євроінтеграції.

«Уже давно настав час, щоб прибрати штучну політичну невизначеність у відносинах між Україною та Євросоюзом. Настав час для позитивного рішення щодо відкриття переговорів про членство України в Євросоюзі. Наші цінності — безпека. Наш добробут — мир на континенті. Усе це може реалізуватися для Європи на 100% лише разом з Україною», — зазначив Зеленський.

Євроінтеграція України

23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголошувала, що Україна має продовжити боротьбу з корупцією, призначити голову САП і директора НАБУ, знизити вплив олігархів на економічне та політичне життя, ухвалити законодавство щодо процедур відбору суддів, а також закон про ЗМІ, який увідповіднить українське законодавство з чинними стандартами ЄС.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у грудні відзвітував, що Верховна Рада вже виконала свою частину роботи й ухвалила всі необхідні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії. А втім, деякі з ухвалених документів зазнали критики.

У березні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які необхідні для початку переговорів.

Також готовність України до початку переговорів періодично аналізують низка профільних аналітичних центрів та громадських організацій, серед яких фундація DEJURE та Центр протидії корупції. На початку травня вони оцінили підготовку Києва у 6,8 бала з 10.

Дослідники зазначили, що єдиним проблемним критерієм залишається реформа Конституційного Суду. Вони кажуть, що схвалений закон не відповідає рекомендації Єврокомісії, а зареєстрований у квітні законопроєкт №9225 може ще збільшити ризик політичного контролю над цим судом.