Зеленський зібрав на закриту нараду розвідників, аби обговорити Білорусь
Президент Володимир Зеленський провів закриту нараду з керівниками розвідувальних органів України, очільниками силових структур, а також головами низки обласних державних адміністрацій. Тема — Білорусь.
Про це повідомляє пресслужба глави держави.
Зазначається, що Зеленський зібрав нараду у зв'язку з різким загостренням ситуації в Білорусі, а також тим, що події в сусідній країні «можуть суттєво вплинути на Україну».
Учасники зустрічі, як кажуть у президента, детально проаналізували як внутрішню ситуацію в Білорусі, так і зовнішні чинники, які можуть вплинути на ситуацію в країні.
Натякнули у Зеленського і про можливе втручання Росії у події в Білорусі, зокрема і воєнне.
«Була проведена оцінка всіх можливих сценаріїв подальшого розвитку сьогоднішнього внутрішньополітичного загострення в сусідній країні, включно з різними типами ескалації з огляду на так звані гібридні типи світових конфліктів», — йдеться у повідомленні.
Аналізували на нараді і ризики для України від розвитку цих сценаріїв.
Як реагує Україна на кризу в Білорусі?
Українські депутати, дипломати та Офіс президента встигли прокоментувати ситуацію у сусідній країні. Позиція офіційного Києва (тобто, президента та МЗС), на нашу суб’єктивну думку, доволі млява. Так, на відміну від Євросоюзу, який не визнав результати виборів у Білорусі та готує санкції, Україна цього не зробила.
Київ десь по середині, хоч жорстких заяв не робить, але й не вітає Олександра Лукашенка, як це зробили такі «демократичні» країни, як Росія, Венесуела, Азербайджан, Сирія (режим Асада), Казахстан, Китай. Привітав також і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, якого у демократичності запідозрити важко.
МЗС України натомість випустило заяву, в якій каже, що вибори не викликають довіри, а також висловлює занепокоєння жорстокими розгонами білорусів, які не згодні з новим терміном Лукашенка на посаді.
Ще раніше, на наступний день після виборів, президент Зеленський закликав обидві сторони (протестувальників та силовиків, які жорстоко били перших) до толерантності, діалогу та відмови від насильства.
Не викликали жорсткішої реакції у президента України і голослівні обвинувачення Лукашенка про те, що громадяни України беруть участь у протестах, а офіційний Київ «примушує» Мінськ до повторних виборів.
Більш рішучі депутати
Серед українських парламентарів немає єдиної думки щодо подій в Білорусі (як і щодо будь-якого іншого питання), однак гучніше лунають голоси тих, хто вимагає обрати жорстку лінію щодо режиму Лукашенка — не визнавати вибори та запровадити проти нього обмежувальні заходи.
10 серпня у Верховній Раді з’явилося міжфракційне об’єднання «За демократичну Білорусь», учасники якого вимагають не визнавати вибори.
Частина владної фракції «Слуга Народу» виступила з офіційною заявою, в якій закликала і президента, і Кабмін до рішучішої відповіді на дії Лукашенка.
Крім цього, українські парламентарі ініціювали в ПАРЄ «Білоруську декларацію», яка не визнає вибори, засуджує насилля та застерігає РФ від втручання.
- Поділитися: