Міністри закордонних справ всіх 27 країн Євросоюзу зробили перший крок для запровадження нових санкцій проти Білорусі через розгін протестувальників.

Про це повідомляє Reuters.

Так, міністри доручили підготувати перелік осіб, яких занесуть у чорний список Євросоюзу.

Поки не повідомляється, який буде об'єм цих санкцій, є лише зелене світло на те, аби ввести нові обмежувальні заходи проти білоруської влади.

Про це міністри закордонних справ країн ЄС домовились під час відеозустрічі, терміново скликаної через сплеск насильства на антиурядових протестах у Білорусі.

Також, як повідомив голова Європарламенту Жозеп Боррель, Євросоюз не визнає результатів виборів у Білорусі.

За інформацією DW, Австрія Німеччина та Швеція є прихильниками найбільш жорстких санкцій проти Мінська, тоді як Угорщина є найбільшим скептиком такої політики.

Раніше про можливість запровадження проти Білорусі казали й у США.

Що відбувається у Білорусі

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинила жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.

Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати.

14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються. Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Поділитись: