Фото:

Офіс президента України

Президент Володимир Зеленський вважає, що через проведення в Україні місцевих виборів різко зросла захворюваність на COVID-19 — бо місцева влада заохочує людей порушувати карантин. Таку думку він висловив під час спілкування з представниками ЗМІ Тернопільщини.

Зеленський зазначив, що спершу Україна завдяки жорсткому карантину змогла зупинити поширення коронавірусу. Але після цього почалися «політичні ігри», і подекуди в місцевій владі «почали чомусь воювати на словах з центральною владою через те, що влада закручує гайки, як то кажуть, і хотіли пом’якшення карантину».

«Вважаю, що якби не місцеві вибори, і кажу вам відверто, захворювання б у нас було менше. Я це кажу вам правду», — сказав Зеленський.

Він додав, що люди, на його думку, «завжди орієнтуються на лідера». На місцевому рівні йдеться про керівників сіл, голів об’єднаних територіальних громад і мерів.

«І якщо мер виходить і каже: я вважаю, що влада переоцінює складність ситуації, я вважаю, що нічого немає страшного, я вважаю, що можна день міста проводити і збирати по 20-30 тисяч людей… Люди ж бачать, орієнтуються і люди себе так поводять. Тому відповідальність саме на такому керівництві», — підкреслив Зеленський.

А що з епідемією коронавірусу в Україні?

«І сьогодні ми з вами бачимо три тисячі. Це дійсно складна ситуація. Росте захворювання по всьому світу, але при цьому ми повинні розуміти, що ми самі обираємо собі життя. Ми з вами. Якщо є якісь карантинні заходи — ми повинні їх дотримуватися», — так її описав Володимир Зеленський.

«Три тисячі» — це кількість людей із COVID-19, які виявляють щодня. Протягом останніх кількох днів цей показник перевищував або наближався до 3000. За 16 вересня в Україні виявили рекордні 3584 пацієнта з коронавірусною хворобою.

Загалом в Україні за весь час епідемії коронавірусне захворювання виявили у 169 472 людей, з них одужали 75 486 пацієнтів, а 3 468 — померли від ускладнень. 90 518 людей продовжують лікуватися від COVID-19.

А що з місцевими виборами?

Місцеві вибори в Україні пройдуть у неділю, 25 жовтня. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

За чинним Виборчим кодексом, який запрацював з 1 січня 2020 року, місцеві вибори відбудуться за змішаною системою, залежно від кількості населення у населених пунктах. Депутатів обиратимуть:

  • в населених пунктах та ОТГ з кількістю виборців до 90 тисяч діятиме мажоритарна система. Обиратимуть депутатів відносною більшістю. 
  • в населених пунктах та ОТГ з кількістю виборців у понад 90 тисяч: пропорційна система з відкритими партійними списками.

На виборах сільських, селищних, міських голів також будуть застосовуватися дві різні виборчі системи, залежно від величини адміністративно-територіальних одиниць:

  • для виборів сільських, селищних, міських голів, а також старост: мажоритарна система відносної більшості з голосуванням в єдиному одномандатному окрузі;
  • для виборів міських голів у містах з кількістю виборців у понад 90 тисяч: мажоритарна система абсолютної більшості.

Українські громадяни, які хворіють на коронавірусну хворобу чи мають підозру на COVID-19, зможуть проголосувати на місцевих виборах вдома. Однак для цього необхідно подати заявку до 23 жовтня включно.

Поділитись: