Володимир Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента
Фото:

УНІАН

Президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента і призначив на цю посаду Андрія Єрмака.

Про це свідчать укази на сайті президента.

Відомо, що Богдан сам подав у відставку, однак про причини такого рішення не повідомляють.

«Відсьогодні Офіс президента України очолює Андрій Єрмак. Офіс Президента вдячний за його роботу впродовж цих місяців.Зміна керівника Офісу президента України жодним чином не впливає на політичний курс держави. Попереду – важливі реформи, й саме на цьому фокусується команда Володимира Зеленського. Офіс Президента впевнений, що Андрій Єрмак впорається з довіреною йому відповідальністю», — заявили в Офісі президента.

Єрмак обіймав посаду помічника Зеленського з питань зовнішньої політики з наступного дня після інавгурації, 21 травня 2019-го.

На цій посаді він займався, зокрема, питаннями взаємин з Росією. Також брав участь в організації обміну утримуваними особами 7 вересня 2019 року і в переговорах про транзит російського газу через Україну. Також Єрмак брав участь в переговорах «нормандської четвірки» на рівні експертів.

Раніше Зеленський визнав, що в його команді є конфлікти, які «заважають працювати». У зв'язку з цим він не виключав кадрові перестановки в Офісі президента, бо «не можна жити в постійному конфлікті»

Нагадаємо, Андрій Богдан, який був адвокатом олігарха Ігоря Коломойського, очолив Адміністрацію президента 21 травня.

Авторка закону про люстрацію наголошувала, що призначення Богдана главою АП є порушенням закону.У Мін'юсті також були переконані, що Богдан підпадає під люстрацію і не може очолювати АП.

Однак у Зеленського запевняли, що Богдан не підпадає під дію закону про люстрацію, бо посада глави АП не є державною службою.

На початку серпня 2019 року у ЗМІ з'явилася інформація про відставку очільника Офісу Андрія Богдана та фото написаної від руки заяви. Утім тоді з'ясувалося, що Богдан у відставку не йде, а заяви буцімто написані кількома членами команди Зеленського — про всяк випадок, на майбутнє. 

Низка українських ЗМІ заявили, що джерелом по суті фейкової новини був заступник Богдана Кирило Тимошенко, який в Офісі президента відповідає за інформаційну політику. Сам Тимошенко, попри скріни переписок, заперечує це.

Невдовзі Андрій Богдан на запитання журналістки «Радіо Свобода» щодо інциденту, зазначив, президентська кампанія Зеленського довела: вони можуть спілкуватися з суспільством без посередників, без журналістів. 

Поділитись: