У Міністерстві юстиції заявили, що Андрій Богдан не може працювати главою Адміністрації президента, бо на нього розповсюджується дія закону про люстрацію.

Про це у своєму Facebook написав заступник глави Мін’юсту Сергій Петухов.

Він пояснив, що профільний закон «Про очищення влади» має більше значення, ніж закон «Про державну службу».

«Посада Голови Адміністрації Президента прямо вказана у ч. 5 ст. 2 Закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація). Статус цієї посади за Законом «Про державну службу» не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження», — наголосив Петухов.

Раніше радник президента Володимира Зеленського Дмитро Разумков заявив, що Богдан не підпадає під дію закону про люстрацію, бо посада глави АП не є державною службою.

Водночас авторка закону про люстрацію вважає, що призначення Богдана главою АП є порушенням закону.

21 травня президент Володимир Зеленський видав низку указів щодо призначення заступників голови Адміністрації президента, помічників президента та радників.

Адміністрацію президента очолив Андрій Богдан, а першим помічником президента став Сергій Шефір. Також Зеленський звільнив Муженка з посади голови Генштабу й призначив Руслана Хомчака.

22 травня Зеленський призначив Івана Баканова заступником голови СБУ.

Поділитись: