Новопризначений глава Адміністрації президента Андрій Богдан, Київ, 21 травня 2019 року
Фото:

Гонтар Володимир/УНІАН

Адміністрацію новообраного президента України Володимира Зеленського очолив юрист Андрій Богдан.

Богдан працював в уряді Миколи Азарова, захищає інтереси олігарха Ігоря Коломойського і є юристом виборчої кампанії Зеленського.

Богдан підпадає під дію закону про люстрацію: він не може упродовж 10 років працювати на держслужбі з часу вступу закону в силу, тобто до жовтня 2024 року. Адміністрація президента не зареєстрована юридично і не є органом влади, а тільки дорадчим, тож і її співробітники не є державними чиновниками. Отже, Богдан може працювати попри закон про люстрацію.

19 травня Петро Порошенко звільнив Ігоря Райніна з посади глави своєї Адміністрації.

Глава Адміністрації президента, згідно закону, керує Адміністрацією, забезпечує роботу президента у межах Конституції, представляє Адміністрацію у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями; контролює виконання доручень президента; визначає порядок відвідування громадянами та охорони адміністративних будинків і службових приміщень Адміністрації; реалізовує державну політику у сфері охорони державної таємниці.

20 травня у залі Верховної Ради відбулась інавгурація шостого президента України: Володимир Зеленський офіційно став главою держави. Під час промови Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради, що означає дострокові парламентські вибори.

19 травня Петро Порошенко востаннє на посту звернувся до громадян України і побажав успішного президентства новообраному главі держави.

Шоумен, лідер «Кварталу 95» Володимир Зеленський 21 квітня переміг на виборах президента, різниця між Зеленським і Порошенком у другому турі склала понад 48% голосів. 

Явка виборців склала 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%.

Зеленський за підсумками другого туру переміг у всіх регіонах України, окрім одного — Львівської області.

Поділитись: