Президент Володимир Зеленський вважає, що Конституційний суд затягує розгляд його указу про розпуск Верховної Ради.

Про це глава держави заявив під час візиту до Франції, передає «Новое время».

На прохання прокоментувати заклик Юлії Тимошенко розпустити парламент незалежно від рішення КС, Зеленський відповів: «Я відповів, що треба дивитись на рішення. Думаю, що воно буде однозначним. Я розпустив Раду і за законом, і за запитом суспільства. Я не думаю, що буде інше рішення».

Також президент не дав прямої відповіді на запитання, чи буде він виконувати рішення КС, яким би воно не було.

«Давайте дочекаємось рішення, вони і так затягують, мені здається. Головне, що я не хочу впливати на український суд», — сказав Зеленський.

Засідання КС щодо конституційності указу президента про розпуск Ради продовжиться 18 червня.

Нагадаємо:

  • 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.
  • 21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори на 21 липня. Він набув чинності з дня публікації — 23 травня.
  • Група депутатів вважає це рішення незаконним і оскаржила його у Конституційному суді.
  • 11 червня Конституційний суд почав розгляд питання про відповідність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів Конституції України. Близько 18:00 суд продовжив засідання, але у закритому режимі.
  • 14 червня спікер ВР Андрій Парубій заявив, що передав до Конституційного суду документи про чисельність парламентської коаліції на момент виходу з неї фракції «Народного фронту», за якими кількість депутатів в коаліції була більшою за 226.
  • Рішення Конституційного суду очікується після 20 червня.
Поділитись: