ENRU

Зеркаль про позов України проти РФ в суді ООН: слухання по суті можуть бути влітку 2018

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції та очільниця делегації від України до міжнародного суду ООН у Гаазі Олена Зеркаль припустила, що вже влітку 2018 року відбудуться слухання з розгляду судом по суті справи за позовом України для залучення Росії до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації за час агресії.

Про це повідомляє «5 канал».

«Це наступний рік. Я думаю, що наш меморандум буде десь через 6-8 місяців, а потім в наступному році буде розгляд, десь влітку», — сказала Зеркаль.

Вона також зазначила, що російська сторона може запросити швидкого розгляду повної юрисдикції за позовом України, не чекаючи українського меморандуму по суті справи.

Міжнародний суд ООН частково задовольнив позов України про попередні заходи стосовно Росії щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Українська сторона під час виступу 6 березня просила міжнародний суд ООН зобов’язати Росію припинити фінансування, постачання зброї, обладнання та проведення навчання незаконним збройним формуванням на Донбасі.

На другий день слухань свої аргументи виклала російська сторона

Пізніше очільниця делегації від України Олена Зеркаль заявила, що в останній день слухань в Міжнародному суді ООН, 9 березня, українська сторона очікує від Росії посилення спроб маніпуляції і фейків у викладенні своєї позиції.

В останній день Росія заявила, що в української сторони немає конкретних свідчень про постачання озброєння Росією бойовикам.

Водночас, у Кремлі пообіцяли визнати рішення суду в Гаазі

Детальніше про позов України проти Росії до Міжнародного суду читайте у трьох головних темах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над агресором: як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram