Політика

Жебрівський звільнився з посади аудитора НАБУ через півроку після призначення президентом

Павло Жебрівський
Політика/Жебрівський звільнився з посади аудитора НАБУ через півроку після призначення президентом
Зберегти
Вигляд
Павло Жебрівський, призначений президентом на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро, подав заяву про звільнення.

Він пояснив, що для початку роботи аудиторів Верховна Рада повинна ухвалити низку положень та визначити бюджет їхньої діяльності, Однак Рада, на думку Жебрівського, це ігнорує.

«Це унеможливило виконання тієї роботи, яку вважав важливою і почесною у рамках діючого законодавства. Пройшло півроку. Все, що не порушує закон та є легітимним — здійснено. Бездіяльність — не моє амплуа», — заявив Жебрівський.

На посаду одного з трьох аудиторів НАБУ Жебрівського призначили 16 червня. А 15 листопада він подав до Адміністрації президента заяву про звільнення. З 19 грудня, як він написав у Facebook, Жебрівський вважає себе звільненим від обов’язків аудитора.

11 червня стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

19 червня повідомлялося, що Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ. Призначення Жебрівського аудитором НАБУ розкритикували у «Реанімаційному пакеті реформ».

У «Центрі протидії корупції» заявили, що призначення Жебрівського аудитором НАБУ є незаконним. Рада громадського контролю при НАБУ заявила, що призначення Жебрівського ставить під сумнів аудит Бюро.

27 червня Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали позов до суду на президента Петра Порошенка через, на їхню думку, порушення закону та призначення ним на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського.

Антикорупціонери вимагали позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування Указу Президента. Причина — відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

Пов`язані новини