Жінки щотижня готують більше. Цей гендерний розрив зростає — дослідження
Жінки в усьому світі продовжують готувати більше домашньої їжі щотижня, ніж чоловіки. Протягом попередніх трьох років цей гендерний розрив скорочувався, проте вже у 2022 році розширився.
Про це свідчить дослідження кулінарної платформи Cookpad і Американського інституту громадської думки Gallup.
У 2022 році серед жінок світові темпи приготування їжі залишалися стабільними і становили в середньому 8,7 страви на тиждень. Водночас чоловіки готували на 0,7 страви менше, ніж у 2021-му, тож середнє значення знизилося до 4 страв.
Це порушило тенденцію, згідно з якою від 2018 року показник приготування їжі серед чоловіків зростав. Оскільки торік менше чоловіків готували, світовий показник щодо обох гендерів упав з 6,7 раза щотижня у 2021 році до 6,4. Дослідники вказують, що загалом люди готували приблизно так само часто у 2022 році, як і у 2018-му.
Гендерний розрив у кулінарії становить 4,7 страви в усьому світі, а втім, показник не відповідає відмінностям між країнами. Так, у шести країнах (Ефіопії, Таджикистані, Єгипті, Непалі, Ємені та Алжирі) розрив становить вісім або більше приготованих страв на тиждень — це майже вдвічі перевищує світовий показник.
До переліку країн з найбільшим гендерним розривом також потрапили Албанія, Узбекистан, Азербайджан і Туніс. Дослідники зазначили, що всі ці країни потрапили до списку й у 2021 році, окрім Ємену, оскільки тоді країну не досліджували.
Водночас найменший гендерний розрив зафіксували в Італії, Іспанії, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ірландії, Ісландії, Люксембурзі, Німеччині та Ямайці.
Італія стала єдиною країною дослідження, де чоловіки готують більше домашньої їжі на тиждень, ніж жінки. Там чоловіки готують на 0,4 страви більше на тиждень, хоча ще у 2020 році жінки там готували на 5,1 більше.
Метод опитування
Опитування Cookpad щодо домашніх страв внесли як модуль до Всесвітнього опитування Gallup у 2022 році. З 2005 року в межах проєкту регулярно опитують людей у понад 160 країнах за допомогою змішаних методів телефонного та особистого опитування. За рік результати опитування представляють понад 95% населення світу віком від 15 років і старших за допомогою випадково відібраних національно репрезентативних вибірок.
- Поділитися: