Матеріал є частиною спецпроекту

«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

Українка Катерина Ющенко – одна з перших науковиць кібернетиків у світі. Вона заснувала адресну мову програмування, працюючи у Києві, та зі своїми винаходами була на крок попереду від американців.  

Попри те, що СРСР не поспішав з практичним втіленням розробок Ющенко, науковиця все одно працювала та підтримувала своїх колежанок. 

Журналістки hromadske знайшли доньку Катерини Ющенко, а також дочку Віктора Глушкова, засновника Інституту кібернетики у Києві. 

Історія про шлях жінок у технічних науках та про те, чи застосовують українські айтішниці досвід своїх попередниць — у новому відео спільного дослідницького проєкту з London School of Economics про ставлення українців до історії «Поза сходом і заходом».

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький проєкт hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проєкту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проєкт здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. 

Керівники проєкту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев — співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда».

Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко

В питаннях щодо проєкту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на адресу: [email protected]

Поділитись: