Жоден державний орган не має права закривати будь-який телеканал — член Нацради
Згідно з чинним законодавством жоден державний орган не має права закривати будь—який телеканал аборадіостанцію.
Згідно з чинним законодавством жоден державний орган не має права закривати будь-який телеканал або радіостанцію.
Про це Громадському розповів член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, коментуючи петицію про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne, яка надійшла до Верховної Ради.
«Згідно з «Законом про телебачення і радіомовлення» та «Законом про Нацраду», у Національної ради немає права закривати будь-який телеканал або радіостанцію і взагалі — жоден державний орган не має такого права», — наголосив Костинський.
За його словами, сама Нацрада опікується виключно питаннями ліцензування, тобто вона видає ліцензії, стежить за тим, щоб телеканали, радіостанції та провайдери діяли відповідно до умов ліцензії та вимог законодавства.
Костинський розповів, що якщо компанія порушила якусь конкретну норму закону — вона отримує попередження від Нацради, якщо вона порушує цю норму вдруге — вона може отримати штраф, і лише у випадку третього порушення Нацрада має право звернутися до суду за анулюванням ліцензії.
«Навіть у Нацради немає права забрати ліцензії. Згідно з законом, Національна рада може після довгої складної процедури звернутися до суду за анулюванням ліцензії і тільки суд ухвалює такі рішення. Сам процес ліквідації будь-якого телеканалу в законодавстві не передбачений», — додав він.
Він нагадав, що Нацрада призначила перевірку телеканалу NewsOne за ознакою «розпалювання ворожнечі».
«Ми можемо рухатися лише в межах тих процедур, які прописані в законі, будь-яке неправове рішення може бути оскаржене в суді», — наголосив член Нацради.
Коментуючи петицію, яка надійшла до Верховної Ради, Костинський зазначив: «Можливо, може бути ухвалений закон, який може передбачити умови, які не дозволяють компаніям працювати за певними критеріями, наприклад, за умови фінансування або наявності власників, які є резидентами країни агресора. Наше законодавство наразі не має новацій, які дозволили б унеможливити існування таких мовників, на яких здійснюють вплив з боку країни-агресора».
29 вересня повідомлялося, що петиція до Верховної Ради про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne зібрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду за 9 днів.
20 вересня повідомлялось, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позапланово перевірить телеканал Newsone на предмет поширення мови ворожнечі.
Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що український телеканал NewsOne перейшов під управління першого заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.
У січні 2018 року Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.
- Поділитися: