Верховна Рада зобов'язала Тимчасову слідчу комісію негайно почати розслідувати розкрадання в оборонній сфері, про які йшлося у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом». Про це глава комісії Іван Вінник заявив 27 лютого.

«Верховна Рада зобов'язала нас негайно приступити до розслідування. Після цього брифінгу я підпишу всі запити на отримання інформації від правоохоронних органів щодо стану розслідувань зловживань в оборонці. Ми просимо надати ці документи до 7 березня. Аби вже 14 березня на засіданні тимчасової слідчої комісії дати першу оцінку корупційним діям у цій сфері. Жодної упередженості не буде. Ні прізвище, ні цифри, ні статус не мають значення», — сказав Вінник.

Директор державного концерну Укроборонпром Павло Букін, який також фігурує в розслідуванні журналістів, заявив, що готовий повністю співпрацювати у розслідуванні щодо запчастин, про які йшлося у розслідуванні.

«Будемо клопотати в СБУ щодо розсекречення цієї інформації. Принаймні щодо якісного та кількісного складу», — сказав Букін.

Глава ТСК Вінник також додав, що, на його думку, Укроборонпром потрібно реорганізувати.

«Іншими словами — знищити. І передати всі замовлення на Міноборони», — сказав Вінник.

Нагадаємо, нещодавно програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жертва» президента: Як Петро Порошенко двічі не виручив свого друга Олега Гладковського

Поділитись: