Світ

Журнал The Economist визнав Вірменію країною 2018 року

The Economist
Світ/Журнал The Economist визнав Вірменію країною 2018 року
Зберегти
Вигляд
Англійський журнал The Economist визнав Вірменію країною 2018 року. Претендентами на це звання також була Ефіопія та Малайзія.

Головним критерієм для редакції стало те, наскільки країна змінилася впродовж 2018 року.

«Не найпливовішій нації, не найбагатшій, не країні з найсмачнішою їжею (пробач, Японіє). Ми вітаємо прогрес», — зазначила редакція.

Вірменію обрали за демократичні перетворення «без жертв», за те, що не дали Росії втрутитися, та за досягнуту мету протестів після спроби президента Сержа Сарґсяна лишитися при владі.

«Давня і часто погано керована держава, розташована в неспокійному регіоні має шанс на демократію та оновлення», — зазначил и в The Economist.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Моя нова Вірменія: на межі з війною

На позачергових парламентських виборах у Вірменії переміг блок «Мій крок» виконувача обов'язків прем'єра-міністра країни Нікола Пашиняна.

У жовтні вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян, який очолив уряд після Оксамитової революції в травні, подав у відставку. Метою своєї відставки Пашинян назвав доведення Оксамитової революції до кінця і передачу влади народу. Прем'єр представив дорожню карту, згідно з якою президент негайно приймає його відставку, потім парламент не обирає нового прем'єра протягом 14 днів і розпускається для проведення позачергових виборів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Прем’єр Вірменії Пашинян пішов у відставку: що далі?

1 листопада депутати Національних зборів Вірменії вдруге відмовилися обирати прем’єр-міністра. Відтак парламент, згідно з Конституцією, буврозпущений у грудні і були призначені позачергові парламентські вибори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 100 днів прем'єра Вірменії Пашиняна: перемога з присмаком зради

Більше про:
# Вірменія
Пов`язані новини