Є дві найбільш ймовірні версії затримань журналістів у Білорусі, вважає журналіст Euroradio Зміцер Лукашук.

Є дві найбільш ймовірні версії затримань журналістів у Білорусі, вважає журналіст Euroradio Зміцер Лукашук.

Про це він повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

За його словами, перша версія «на видноті».

«Це чергова спроба влади взяти під свій контроль незалежні ЗМІ та інтернет-простір», — сказав журналіст.

Лукашук розповів, що президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, який збільшую фінансування державних ЗМІ, аби ті просували позицію влади та «вели пропагандистську роботу».

Друга версія, за словами  журналіста, пов’язана з новими змінами в законі про ЗМІ.

«Він начебто став більш ліберальним та дає можливість інтернет-ресурсам, які раніше не були зареєстровані як ЗМІ, пройти таку реєстрацію. Той самий портал TUT.by був просто інтернет-ресурсом, зараз він може стати ЗМІ та отримати всі переваги, які мають ЗМІ», — сказав Лукашук.

Водночас, як зазначив журналіст, санкція статті, яку інкримінують затриманим журналістам, передбачає заборону на певні види діяльності.

Тобто в разі винесення обвинувального вироку журналістам і редакторам буде заборонено вести журналістську та редакторську діяльність, і вони не зможуть зареєструватися як ЗМІ.

Як повідомлялося, представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань. 

Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

8 серпня у Білорусі з обшуками прийшли до журналістів ще трьох медіа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile