Журналіст Данило Яневський, який звернувся до поліції через інцидент між прес-секретаркою президента Юлією Мендель та журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушком, подав до суду через бездіяльність слідчого.

Про це Яневський написав у Facebook.

«Ніяка вона не «дєвочка», а посадова особа», — зазначив він.

У скарзі йдеться, що Яневський написав заяву у поліцію 8 діб тому, але досі його не повідомили про початок досудового розслідування та не надали витяг з ЄРДР.

Яневський написав заяву у поліцію, бо вважає, що Мендель допустила дії, що не мають нічого спільного з її повноваженнями, та є умисним перешкоджанням здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

Раніше президент Володимир Зеленський прокоментував інцидент між Мендель та Андрушком. Останнього він назвав «здоровим хлопцем», який поводив себе некоректно, але водночас визнав, що й Мендель поводила себе некоректно.

«Дівчинку в цьому випадку буду захищати», — сказав Зеленський. 

Нагадаємо, наприкінці вересня журналіст «Радіо Свобода» Сергій Андрушко хотів поставити Зеленському запитання щодо розслідування програми «Схеми» про главу Офісу президента Андрія Богдана, але Мендель відштовхнула його.

Своєю чергою, Мендель пояснила, що журналісти не мають порушувати безпеку першої особи, а також повинні «бути цивілізованими». Пізніше Мендель заявила про намір зустрітися з журналістами, з якими у неї виник конфлікт.

«Радіо Свобода» опублікувало повне відео інциденту. Подібні конфлікти з Мендель відбувалися й у інших журналістів, зокрема у Крістофера Міллера з «Радіо Свобода».

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала звільнити речницю президента Юлії Мендель за непрофесійну поведінку стосовно журналістів.

Сам Зеленський пожартував щодо поведінки своєї прессекретарки.

Поділитись: