УКРАЇНА

Журналістка «Схем» оскаржить дозвіл суду на доступ до її телефону

13 вересня, 2018 17:06
УКРАЇНА/Журналістка «Схем» оскаржить дозвіл суду на доступ до її телефону
Зберегти
Вигляд
Журналістка програми «Схеми» Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Журналістка програми «Схеми» Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За словами адвоката журналістки Анатолія Попова, судове засідання призначили на 11:00 14 вересня.

Скаргу Седлецької розглядатимуть судді Ігор Паленик, Денис Масенко та Віктор Глиняний.

Захист журналістки вимагає скасувати ухвалу суду, яка дозволяє слідчому отримати доступ про дзвінки Седлецької, їх тривалість, смс-повідомлення та місцеперебування журналістки в період з 19 липня 2016року до 16 листопада 2017 року.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини