Зимовий морський лід навколо Антарктиди досяг рекордно низького рівня

Морський лід навколо Антарктиди досяг рекордно низького рівня цієї зими. Вчені припускають, що це, зокрема, може мати негативний вплив на пінгвінів і зміну клімату в південному полюсі.

Про це повідомив Національний центр даних про сніг і лід США (NSIDC), пише Reuters.

Дослідники попереджають, що ці зміни можуть негативно вплинути на пінгвінів, які розмножуються та вирощують дитинчат на морському льоду.

Танення льоду також прискорює глобальне потепління, оскільки зменшить кількість сонячного світла, яке білий лід відбиває назад у космос.

Зазначається, що площа морського льоду в Антарктиді досягла рекордно низького показника 10 вересня, коли він охоплював 16,96 млн км². Це є найнижчим зимовим максимумом із початку супутникових записів у 1979 році. Попередній рекордно низький показник зафіксували 1986 року, він становить приблизно на 1 млн км² більше льоду, ніж зафіксували цьогоріч.

Вчені пояснили, що морський лід в Антарктиді зазвичай досягає максимуму у вересні, тобто наприкінці антарктичної зими.

Потепління в Антарктиді

У червні наукова спільнота повідомила, що крига в Антарктиді тане «безпрецедентно швидко».

Після 2022 року на деяких прибережних ділянках відсутній лід. Площа морської криги в Антарктиді досягла рекордно низького рівня в лютому 2023 року. І навіть попри те, що в червні на материку тривала зима, площа морського льоду залишалася низькою.

Національний антарктичний науковий центр наголосив, що такі глобальні зміни можуть призвести до загрози зникнення певних видів тварин, зокрема імператорських пінгвінів, деяких видів тюленів і морських птахів.

Так, в Антарктиді під час розколу криги, викликаної потеплінням, вже загинуло до 10 тисяч пташенят пінгвінів.

Науковці з 41 установи та 14 країн закликали організувати постійну довгострокову роботу обсерваторій і проведення досліджень для подолання проблеми з морським льодом.