УКРАЇНА

Злочевський, Курченко та Клюєв вивели з України мільйони доларів в останні півроку режиму Януковича — Buzzfeed

13 липня, 2018 16:05
УКРАЇНА/Злочевський, Курченко та Клюєв вивели з України мільйони доларів в останні півроку режиму Януковича — Buzzfeed
Зберегти
Вигляд
Фігуранти цих справ в останні місяці перебування Януковича на посаді провели низку сумнівних транзакцій закордоном та вивели з України мільйони доларів.

Американське видання BuzzFeed опублікувало список людей з оточення президента-втікача Віктора Януковича, які фігурують у розслідуванні Сполучених Штатів щодо відмивання грошей екс-президентом та його «родиною». Фігуранти цих справ в останні місяці перебування Януковича на посаді провели низку сумнівних транзакцій закордоном та вивели з України мільйони доларів.

Так, наприклад, за останні півроку президентства Януковича, конгломерат під назвою МАКО, якою керував син президента Олександр, перевів або отримав 74 мільйони доларів через підозрілі транзакції у дочірніх компаніях в Україні, Нідерландах та Швейцарії.

Загалом в межах розслідування відмивання грошей оточенням Януковича Міністерство фінансів США виявило принаймні десяток колишніх посадовців, які провели підозрілі транзакції.

Наприклад, нинішній голова фракції «Опозиційний блок» та колишній міністр енергетики Юрій Бойко через Латвію переказав 400 мільйонів державних коштів в межах справи розкрадань на нафтовишках (так звана справа «вишок Бойка»). Водночас у BuzzFeed наголосили, що хоча влада США назвала його фігурантом розслідування державної корупції, Бойко ніколи на був засуджений в Україні.

Також до списку фігурантів розслідування Сполучених Штатів потрапив і олігарх-утікач Сергій Курченко — близький друг сина Януковича. Зареєстрована в Панамі компанія Курченка Prosperity Developments SA провела транзакції на 550 мільйонів доларів через підозрілі банківські перекази — і все це за один рік.

Зазначається, що навіть після падіння режиму Януковича, компанія Activ Solar, якою контролював олігарх та брат екс-глави Адміністрації президента Сергій Клюєв, провела 71 підозрілу операцію за місяць на суму в 11 мільйонів доларів.

Екс-міністр екології Микола Злочевський став фігурантом розслідування через перекази 24 мільйонів доларів з рахунків на Кіпрі до ПриватБанку в Латвії. Ця транзація була на початку листопада 2014 року — за три місяці до втечі Януковича.

Журналісти ВuzzFeed надіслали запити до представника Юрія Бойка та офісу Курченка, однак не отримали відповіді.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк завив, що його клієнти «не зробили нічого злочинного».

Загалом у США виявили, що з 2008 до 2014 роки оточення Януковича вивело з України понад 700 мільйонів доларів.

Раніше британський журналіст в інтерв'ю Громадському сказав, що повернення грошей корупціонерів режиму Януковича може тривати десятиліттями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Майдан, церкву та «політичне майбутнє»: прес-конференція соратників Януковича

Пов`язані новини