У Генеральній прокуратурі створили міжвідомчу робочу групу, яка буде розслідувати злочини в оборонній сфері. До її складу, крім працівників прокуратури, увійшли співробітники Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, Міністерства оборони та концерну Укроборонпром.

Як повідомила пресслужба прокуратури, групу створено наказом генпрокурора Руслана Рябошапки.

Міжвідомчу групу вирішили створити, щоб підвищити ефективність розслідування справ, пов’язаних з оборонно-промисловим комплексом.

Зокрема члени групи перевірятимуть законність виконання державного оборонного замовлення, виробництва, ремонту та обслуговування озброєння та військової техніки.

Нагадаємо, журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.

Як стверджують журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, у свою чергу, є близьким другом президента Петра Порошенка.

Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист із архівом листувань фігурантів схеми і за своїми даними встановили, що лист є автентичним.

За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою, державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».

Поділитись: