Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко в етері програми «Мокрик По Живому», 30 жовтня 2020 рік
Фото:

Сашко Ференс/hromadske

Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко вважає, що для розв'язання проблеми, яка склалася після рішення КСУ щодо Національного агентства з питань запобігання корупції, знадобиться всього день та незначні зміни до законодавства.

Про це він розповів в етері hromadske у програмі «Мокрик По Живому».

Так, щодо наглядової функції Національного агентства, яку скасував КСУ, Сліденко вважає, що НАЗК треба зробити органом не виконавчої влади.

«Застосовуючи паритетний порядок формування цього органу. Залишити у нього майже всі ті повноваження, які є. Окрім радянських застарілих понять, таких як "моніторинг за власною ініціативою"», — розповів Сліденко.

Щодо скасованої статті 366-1, яка передбачає кримінальну відповідальність для чиновників та суддів за недостовірне декларування, суддя каже, що «там особливо багато змін вносити не потрібно». Вважає, що потрібно забрати всього «два слова» і ухвалити в такому вигляді, в якому вона є. 

На думку судді, у нинішньому вигляді цю норму «адекватно застосувати практично неможливо». Проблему він вбачає у формулюванні «завідомо недостовірні відомості». Суддя каже, що довести, що вони були завідомо недостовірними, неможливо. Відтак це формулювання потрібно прибрати.

Що цьому передувало?

На брифінгу 30 жовтня Сліденко також переконував, що рішення Конституційного суду щодо антикорупційного законодавства не змушувало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закривати реєстр електронних декларацій чиновників.

Він вважає, що ситуацію навколо рішення суду «штучно інспірували» і ніякої загрози боротьбі з корупцією в Україні та функціонуванню окремих органів воно не несе.

Очільника НАЗК Новікова суддя звинуватив у тому, що він закривав реєстри декларацій, щоб «загострити ситуацію», а з рішення суду це нібито не випливає.

«Якщо пан Новіков не розумів, що робити, він повинен був звернутися до КС і суд дає роз’яснення… і написав би пану Новікову, що реєстри закривати не потрібно», — розповідає Сліденко.

З чого все почалось

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: