Життя / Соціальний захист

Знеструмлена лікарня та дистанційне навчання у Смілі — репортаж з останнього «холодного» міста

Життя/Соціальний захист/Знеструмлена лікарня та дистанційне навчання у Смілі — репортаж з останнього «холодного» міста
Зберегти
Вигляд

До Сміли від Черкас — 30 кілометрів. Уже на в'їзді в місто починається дуже погана дорога: вся в ямах, проїхати складно, тому водії зазвичай їдуть іншим шляхом, об'їжджаючи Смілу. Дорогу тут не ремонтують багато років — на паркані про це нагадує торішній плакат, на якому смілян закликають виходити на акції протесту. Місцеві самокритично жартують, що в їхньому місті все не слава богу.

Опалення — така ж болюча тема для містян, як і дороги. Уже декілька років його вмикають з перебоями. Та цьогоріч через відсутність опалення місцева влада навіть оголосила надзвичайний стан. Його немає в житлових багатоповерхових будинках, школах, лікарнях, дитячих садках. Для учнів із 12 листопада почалися вимушені канікули, адже температура в школі — від 6 до 10 градусів тепла. Учителі кажуть, що навчання відбувається дистанційно.

Дитсадки, на відміну від шкіл, працюють, та в скороченому режимі — більшість дітей залишаються вдома. В одному із садочків зі 150 дітей ходить тільки 30. Для них вихователі вмикають обігрівачі. Утім, більшість будівель старі, тож електромережі не витримують. У лікарні через навантаження на мережу знеструмило будівлю.

«Через те, що працювали обігрівачі, лікарня була знеструмлена майже ніч. Не дай бог якась операція, людина могла б померти на столі», — розповідає заступниця головного лікаря поліклініки Сміли Лариса Грозна.

Причина — в боргах місцевого постачальника «Енергоінвест» перед Нафтогазом. З цим приватним підприємством місцева влада уклала договір іще у 2010 році, яким передала всі права на міські котельні й комунікації. За цей час компанія заборгувала Нафтогазу 87 мільйонів гривень. Торік місцева влада розірвала договір з постачальником. Та хто буде сплачувати за нього борги — невідомо. Через це опалення в місті й немає.

Водночас віце-прем’єр Геннадій Зубко під час засідання Уряду сказав, що в місті нераціонально розпоряджалися коштами, мовляв, собі на премії чиновники виділили 10 мільйонів гривень, тоді як на фінансування бюджетної сфери залишили всього 5 мільйонів.

Що відбувається в Смілі та як місто живе без опалення — дивіться в репортажі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 запитань про опалення: міста без тепла, бо постачальники заборгували Нафтогазу мільярди

Пов`язані новини