Зниклий капітан кримського судна «Норд» Володимир Горбенко не з'явився на підготовче засідання в Оболонський райсуд Києва 1 лютого.

За клопотання прокурора судове засідання перенесли через відсутність Горбенка.

Наразі капітана «Норду» в розшук не оголошували, оскільки немає даних про його умисне ухиляння від судових засідань.

Наступне засідання призначили на 13 березня.

Раніше, його адвокат, Олександр Руденко, заявив, що Горбенко зник 26 січня й ніхто з рідних не знає про його місце перебування, окрім того всі речі залишились в квартирі. На думку адвоката, до зникнення можуть бути причетні правоохоронні органи, оскільки в квітні Горбенко вже зникав, утім через 5 годин стало відомо, що його затримала Служба безпеки України.

За словами адвоката, поліція Мелітополя відкрила провадження за фактом зникнення капітана судна «Норд» Володимира Горбенка, затриманого українськими прикордонниками у березні 2018 року.

Нагадаємо, 25 березня минулого року в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором Росії.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Згодом прокуратура дозволила членам екіпажу судна «Норд» безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки вони лише свідками у справі капітана судна — Володимира Горбенка, якому інкримінують порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. 

У серпні минулого року прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітану судна «Норд». У грудні у суді Києва відбулося підготовче засідання у справі капітана «Норд»а Володимира Горбенка.

/Анастасія Блаватнік

Поділитись: