УКРАЇНА

Прокуратура АРК: Члени екіпажу судна «Норд» можуть повертатись в Крим

18 липня, 2018 17:51
УКРАЇНА/Прокуратура АРК: Члени екіпажу судна «Норд» можуть повертатись в Крим
Зберегти
Вигляд
Члени екіпажу керченського судна «Норд» можуть безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки є лише свідками у справі капітана судна.

Члени екіпажу керченського судна «Норд» можуть безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки є лише свідками у справі капітана судна.

Про це у Facebook повідомив Ігор Поночовний, заступник прокурора прокуратури Автономної Республіки Крим.

«З приводу екіпажу судна «Норд» варто наголосити, що дані громадяни України ніким не утримуються на материковій частині України, вони можуть безперешкодно повернутись додому на тимчасово окуповану територію АРК через КПВВ, про що їм неодноразово повідомлялось», — написав він.

Водночас, за його словами, «намагання працівників консульських установ країни окупанта показати їх в російських ЗМІ як жертв, не дає морякам можливості поїхати додому».

У свою чергу, заступник начальника управління прокуратури АРК Єгор Ребров відзначає, що члени екіпажу «Норд» можуть повертатися до Криму, але лише за українськими документами.

Він наголосив, що члени екіпажу проходять у справі проти їхнього капітана Володимира Горбенка в якості свідків, і українці правоохоронці не мають до них питань.

«Кримінальне провадження щодо капітана" Норд "знаходиться на стадії досудового розслідування, це пов'язано з проведенням експертиз. Екіпажу не загрожує нічого, до них правоохоронні органи ніяких претензій не мають, вони свідки. Як громадяни України вони можуть спокійно повернутися додому за своїми паспортами», — заявив Ребров у коментарі «Крим.Реалії».

У червні повідомлялось, що суд зняв заборону на відвідування Криму для капітана судна «Норд».

Як повідомлялося, суд залишив у силі рішення про притягнення екіпажу «Норду» до адміністративної відповідальності.

31 березня капітану арештованого судна «Норд» вручили підозру, суд наклав арешт на зареєстроване в анексованому Криму судно «Норд».

6 квітня Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд»: його взяли під варту до 31 травня, з можливістю внесення застави 35 тис 240 гривень — її внесли у цей же день, 10 квітня Горбенка відпустили під заставу.

8 квітня що представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: З'явилося відео спроби дипломатів РФ вивезти екіпаж «Норда»

Повідомлялося, що влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом. 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Пов`язані новини