Зниження облікової ставки підтримає економіку в умовах кризи — прем’єр

У Кабінеті міністрів України привітав рішення Національного банку знизити рівень облікової ставки одразу на 2 процентних пункти. В уряді вважають, що таке рішення має підтримати економіку у період нової економічної кризи.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Пом’якшення монетарної політики з боку Регулятора дозволить підтримати економіку в умовах коронакризи. Водночас аналітики відзначають, що рішення про зниження облікової ставки не справить значний вплив на інфляційні процеси», — заявив голова уряду.

Він вважає, що рішення Нацбанку «вклалися у логіку» програми підтримки бізнесу, яку проводить уряд. Зокрема, в межах цієї програми підприємцям, які постраждали від запровадження карантину, планують видати пільгові кредити під низькі відсотки на загальну суму 35 мільярдів гривень.

«Це дасть змогу підтримати вітчизняного виробника, розширити фінансування інфраструктури та забезпечити розвиток МСБ. Ці спільні кроки Уряду, Верховної ради та Національного банку — і є основа для рестарту нашої економіки», — додав Шмигаль.

Через низьку інфляцію у березні НБУ 23 квітня ухвалив рішення знизити облікову ставку в Україні з 10% до 8% річних. Таким чином, облікова ставка вперше з 2014 року стала однозначним числом. Загалом у 2020 році облікову ставку планують знизити до 7% річних.

Нагадаємо, що за даними Держстату ціни у березні зросли лише на 2,3% у річному вимірі попри ажіотажний попит на продукти, викликаний карантином.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.