Зустріч Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться 18 серпня, попри протести проти білоруського президента Олександра Лукашенка, що тривають п'ятий день.

Про це повідомляє Офіс президента.

На зустрічі мають обговорити дотримання сторонами режиму «тиші» на Донбасі та взаємне звільнення утримуваних людей.

Зокрема, українська сторона вже передала до ОБСЄ новий перелік зі 100 людей на обмін. Тепер Україна чекає, коли бойовики передадуть ОБСЄ свій перелік, щоб визначитися, коли можна проводити обмін.

Також це буде перша зустріч ТКГ за участі нового очільника української делегації Леоніда Кравчука.

В інтерв'ю «Українському радіо» Кравчук розповів, що в разі потреби Мінські перемовини можуть перенести з Білорусі, наприклад, до Швеції.

А що ж у Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Протести тривають уже 5 день.

Що вже Кравчук казав про Донбас?

Леонід Кравчук уже розповів про два компроміси, на які готовий піти. Перший — замість поняття «особливий статус Донбасу» хоче ввести «особливу систему управління». Другий — створити вільну економічну зону в цих районах.

Також Кравчук готовий вести перемовини з жителями Донбасу, але лише з тими, хто не воював на боці бойовиків та не керував самопроголошеними республіками.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики щоденно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що жоден український військовий не загинув і не дістав поранення.

Поділитись: