Говорили про справи Майдану: Горбатюк розповів про зустріч з Зеленським і Рябошапкою
Звільнений з Генпрокуратури керівник управління спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк розповів, що у серпні зустрічався із президентом Володимиром Зеленським і нинішнім генпрокурором Русланом Рябошапкою.
Про це він розповів в інтерв'ю hromadske.
Він розповів, що це було 20 серпня. Спочатку вони були утрьох, а під завершення підійшов Богдан. Говорили про результати розслідування справ Майдану та проблематику.
За словами Горбатюка, спочатку президент був скептично налаштований щодо розслідування і, насамперед, щодо відсутності результатів розслідуванню вбивств правоохоронців. Однак з середини розмови ставлення мінялося до більш позитивного, каже Горбатюк.
«Вона завершилася, як на мене, досить оптимістично з розумінням того, що справи мають розслідуватися і перешкоди, які є, мають бути усунуті», — сказав він.
Зеленський попросив Горбатюка надати Рябошапці всю проблематику справ Майдану і кроки для її вирішення. Однак за 1,5 місяці, за словами Горбатюка, нічого вирішено не було.
Раніше повідомлялося, що ГПУ планувала звільнити 218 прокурорів, які відмовилися проходити переатестацію або подали заяви іншого зразка. Зокрема, ГПУ звільнила керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка та очільника відділу процесуального керівництва Олексія Донського, бо вони написали заяви не того зразка.
Також раніше повідомлялося, що з Генеральної прокуратури звільнили чотирьох слідчих управління спеціальних розслідувань, яке займається розслідуванням справ Майдану, які теж написали заяви на переатестацію у довільній формі. Керівник управління Сергій Горбатюк стверджував, що це рішення суперечить закону.
У заяві, якої вимагало керівництво ГПУ, йшлося про те, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти. Не всі прокурори погодилися на це.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 95 людей (82 мітингувальники та 13 силовиків).
- Поділитися: