Юрій Будзило розмовляє з дружиною у Лефортівському суді Москви, Росія, 17 квітня 2019 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Мічман буксира «Яни Капу» Юрій Будзило, який повернувся в Україну після полону в Росії, планує продовжити службу на флоті.

Про це Будзило заявив у інтерв’ю hromadske.

Він розповів, що після повернення президент Володимир Зеленський запитав, чи планує він служити далі.

«Я відповів: буду продовжувати. Потім він (Зеленський — ред.) сказав, що має прийти новий буксир, чи буду я на ньому служити. Я відповів, що так», — розповів моряк.

Будзило додав, що дружина проти його повернення на флот, але він планує служити щонайменше до завершення війни.

«Тоді (коли закінчиться війна — ред.) можливо і завершу свою військову кар’єру. Я не кар’єрист, я просто військовий», — наголосив він.

Мічман також зазначив, що не шкодує про те, що опинився у такій ситуації.

«Ні. Я виконував свій обов’язок перед своєю державою. Якби мені сказали, що має статися, я б все одно пішов би», — резюмував Будзило.

Повне інтерв'ю з Юрієм Будзилом читайте невдовзі на hromadske.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: