Звільнення засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова дає надію іншим політв’язням Кремля на своє звільнення

Звільнення засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова дає надію іншим політв’язням Кремля на своє звільнення.

Про це в ефірі Громадське.Крим повідомив адвокат Микола Полозов.

«Вперше за півтора роки звільнили громадян України (утримуваних Росією, зокрема, і в Криму – ред.). Я сподіваюсь, що це великий крок уперед, тому що це дає надію іншим політичним в’язням у Росії та Криму сподіватися та боротися за своє звільнення», — сказав адвокат.

Щодо звільнення Чийгоза та Умерова адвокат додав, що йому нічого не відомо про якісь спеціальні умови цього процесу.

«Мене ніхто не запрошував у переговорний процес. Це відбулось на найвищому державному рівні», — зазначив Полозов.

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

З Туреччини вони поїдуть в Україну.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: