УКРАЇНА

Звільнення міністра фінансів не ослабило, а посилило команду уряду — Гройсман

8 червня, 2018 11:36
УКРАЇНА/Звільнення міністра фінансів не ослабило, а посилило команду уряду — Гройсман
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Верховної Ради 8 вересня подякував депутатам за підтримку звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів та повідомив, що це посилило команду уряду.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Верховної Ради 8 вересня подякував депутатам за підтримку звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів та повідомив, що це посилило команду уряду.

Також Гройсман представив нардепам нову очільницю Мінфіну — Оксану Маркарову.

«Я глибоко переконаний, що швидкість наших змін буде абсолютно чіткою та буде налагоджено роботу Міністерства фінансів з депутатським корпусом», — повідомив Гройсман.

Нагадаємо, що колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що однією з причин його звільнення є тиск на нього з боку міністерств та депутатського корпусу щодо розширення програми субвенцій. Данилюк називав це «політичною корупцією» та відмовляв у наданні великою кількості субвенцій на місця.

Як зазначалось 7 червня Кабінет міністрів затвердив Оксану Маркарову виконуючою обов’язки міністра фінансів.

Зазначається, що до виконання своїх обов’язків Маркарова приступить 8 червня. Верховна Рада України звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Пов`язані новини