Після звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України, виконувати його обов’язки буде перша заступниця міністра Оксана Маркарова.

Після звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України, виконувати його обов’язки буде перша заступниця міністра Оксана Маркарова.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Кабінету міністрів України.

«Виконання обов’язків Міністра фінансів України покладено на першого заступника Міністра Оксану Маркарову. Відповідне рішення було одноголосно ухвалено на позачерговому засіданні Уряду», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до виконання своїх обов’язків Маркарова приступить 8 червня. Верховна Рада України звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

За даними «Української правди» президент хоче бачити на посаді міністра фінансів главу комітету ВР з питань податкової політики Ніну Южаніну. Сама вона прокоментувала відставку Данилюка так:

«За два роки ми притерпілися того, що у нас немає міністра. І це не тільки мій комітет, це дуже багато комітетів, які ніколи не мали можливості спілкування з міністром, хоча справа в тому, що всі керівники департаментів приймали участь на засіданнях комітету, але ніколи не могли прийняти рішення. Тобто, відпрацювавши весь матеріал ти міг місяцями очікувати, а яке ж рішення прийме міністр фінансів. Це заважало працювати».

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: