Життя

Звільнення політв’язів Умерова та Чийгоза було несподіванкою — донька Умерова

26 жовтня, 2017 01:02
Життя/Звільнення політв’язів Умерова та Чийгоза було несподіванкою — донька Умерова
Зберегти
Вигляд
lead
Родина заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова знала, що переговори про звільнення ведуться, але передача його та Ахтема Чийгоза турецькій стороні стала несподіванкою.

Родина заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова знала, що переговори про звільнення ведуться, але передача його та Ахтема Чийгоза турецькій стороні стала несподіванкою.

Про це Громадському повідомила донька Умерова Айше.

«Ми останні пару тижнів знали, що відбуваються переговори на високому рівні, але ми не знали як це технічно буде оформлено і сьогодні про те, що вони були вивезені до Туреччини ми дізналися за фактом», — зазначила вона.

Умерова також зазначила, що батько зателефонував і сказав їй: «Ми опинилися в Туреччині».

«Для нього це теж стало несподіванкою, що звільнення відбудеться саме так», — сказала Айше.

Вона також повідомила, що останні 5 днів Умеров був у лікарні, туди він потрапив через підвищений тиск. На машині «швидкої» його супроводжували до літака.

У Туреччині Умерову та Чийгозу проведи медичний огляд.

«Як тільки будуть результати медогляду - вони відразу висуватимуться до Києва», — сказала вона.

Умерова також зазначила, що проживання території Криму було принциповим для Ільмі навіть попри анексію.

«Звичайно, йому хотілося б продовжувати жити тут (в Криму), але наскільки це буде реальним — поки складно сказати», — зазначила вона.

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини