Звільнення митрополита Павла з-під варти не вплине на розгляд його справи, розслідування завершене — СБУ
Звільнення з—під варти митрополита УПЦ МП Павла (Петра Лебедя) після сплати за нього застави в розмірі 33,3 мільйона гривень жодним чином не вплине на справедливий розгляд його справи в суді.
На цьому наголосила у своєму повідомленні Служба безпеки України.
Там нагадали, що напередодні митрополита Павла звільнили з-під варти. За нього внесли заставу, сума якої сягала понад 33 мільйони гривень.
«Наголошуємо, що звільнення з-під варти колишнього намісника Києво-Печерської лаври через внесення відповідної застави не означає його звільнення від кримінальної відповідальності», — зауважили там.
І пояснили, що йдеться винятково про вид запобіжного заходу, оскільки інкриміновані митрополиту Павлу статті ККУ не передбачають безальтернативного тримання під вартою.
В СБУ нагадують, що суд наклав на митрополита УПЦ МП Павла низку обов’язків:
- носити електронний засіб контролю;
- не залишати село Вороньків Бориспільського району Київської області без повідомлення про це слідчого (за винятком невідкладних випадків, пов’язаних із небезпекою для життя та здоров'я);
- за першою вимогою прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді в цьому кримінальному провадженні;
- утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками.
Наразі розслідування у справі стосовно Павла (Лебідя) завершене, його адвокати ознайомлюються з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт скерують до суду.
У чому підозрюють Павла?
Слідчі СБУ 1 квітня повідомили намісникові Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлові про підозру за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та в Лаврі провели обшуки. Павло заявив, що йому вручили повідомлення про підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що він назвав настоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.
Служба безпеки пояснила, що зібрала обґрунтовану доказову базу про причетність Павла до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування й заперечення збройної агресії рф проти України. СБУ також опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той з-поміж іншого радіє тимчасовій окупації Херсона й заявляє, що в західних регіонах України немає українців.
Сам митрополит заявляє, що завжди засуджував «усілякі спроби проти нашої держави, і того, що зробила росія, путін, у жодному разі виправдати не можна».
13 липня правоохоронці оголосили намісникові Києво-Печерської лаври УПЦ МП нову підозру за тими ж двома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 161 та ч. 3 ст. 436-2. Санкції статей передбачають до 5 років ув'язнення.
Спершу суд призначив митрополиту цілодобовий домашній арешт із зобов’язанням носити електронний браслет. Та через те, що він спілкувався з одним зі свідків у кримінальній справі, запобіжний захід замінили на тримання під вартою з можливістю внести заставу в понад 33 мільйони гривень.
- Поділитися: