Звільнення Вітренка та атаки росіян на енергооб'єкти: головне за день 1 листопада
росія серйозно пошкодила вже приблизно 40% усієї енергетичної інфраструктури України; уряд звільнив Юрія Вітренка з «Нафтогазу»; окупанти скинули на Бахмут фосфорні бомби. Зібрали головні новини за день 1 листопада.
Удари по енергооб'єктах
росія серйозно пошкодила вже приблизно 40% усієї енергетичної інфраструктури України, зокрема теплоелектростанції, теплоелектроцентралі та гідроелектростанції. Про це президент Володимир Зеленський проінформував комісара Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсона.
Так, 1 листопада «Укренерго» обмежило постачання світла в Києві та 7 областях. Очільник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба розповів hromadske, що російські обстріли енергетичної інфраструктури можуть призвести до аварійного відключення опалення в Київській області. Для цього в регіоні є 750 стаціонарних пунктів обігріву.
Міський голова Києва Віталій Кличко додав, що у столиці в разі надзвичайних ситуацій узимку місцева влада зможе забезпечити розгортання приблизно тисячі пунктів обігріву для людей.
Очільник «Нафтогазу» звільнений
Кабінет міністрів на засіданні 1 листопада звільнив Юрія Вітренка з посади голови правління НАК «Нафтогаз України». Вітренко пробув на посаді 1,5 року. У квітні цього року Кабмін уповноважив міністерку економіки Юлію Свириденко підписати з Вітренком новий річний контракт.
Народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко, який повідомив про рішення уряду, вважає, що новим головою «Нафтогазу», найімовірніше, стане міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Стамбульська конвенція набула чинності
В Україні 1 листопада набула чинності Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, відома як Стамбульська конвенція. Документ передбачає низку заходів із захисту і підтримки постраждалим від домашнього насилля, а також протидії цьому явищу.
Україна була однією з держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак ратифікувала документ лише у 2022 році.
«Дунайський зерновий шлях»
Українське дунайське пароплавство (УДП) запускає проєкт «Дунайський зерновий шлях» щодо транспортування аграрної продукції до румунського порту Констанца. Гендиректор УДП Дмитро Москаленко розповів, що вихід росії із «зернової угоди» передбачили ще влітку й почали працювати над цим проєктом. Увесь логістичний ланцюжок буде здійснювати та контролювати українська судноплавна компанія.
Окупанти скинули на Бахмут фосфорні бомби
російські окупанти через невдачі у війні проти України запустили заборонені фосфорні бомби по Бахмуту Донецької області — про це свідчать перехоплення Служби безпеки України.
На записах телефонної розмови, які оприлюднила СБУ, росіянин каже своїй дружині: «Наші "хохлів" фосфором палили. Салюти були вночі. Ця х*йня, якщо на шкіру потрапляє, на тіло, пропалює до кісток. І заграва така, п*зда була».
І таке озброєння, як запевняє окупант, є тільки у росії, а в Україні немає.
- Поділитися: