13 заручників звільнені, терорист затриманий. Нацгвардія штурмом захопила автобус, затримала Максима Кривоша. А також взяли його спільників. За годину до цього із захопленого автобуса звільнили трьох заручників — літню жінку, вагітну та підлітка.

Перед цим Зеленський виконав вимогу терориста і опублікував відео на сторінці у Facebook, де закликав дивитися фільм «Земляни», як того вимагав Кривош у своїх соцмережах від президента. Після звільнення заручників Зеленський видалив відео.

Максим Кривош понад 12 годин утримував заручників в автобусі у Луцьку. Він неодноразово стріляв у бік правоохоронців та кидав гранати.

Нагадаємо:

  • 21 липня чоловік захопив заручників в автобусі у центрі Луцька. Він подзвонив в поліцію і представився ім'ям Максим Плохой. Згодом з'ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. В області ввели оперативний план «Заручник», а центр міста перекрили.
  • На місце події вилетів очільник МВС Арсен Аваков, президент Зеленський заявив, що взяв ситуацію під особистий контроль.
  • Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення заручників у Луцьку, а СБУ — за статтею про «терористичний акт».
  • Згодом у МВС заявили, що з автобуса вдалося звільнити трьох заручників: літню жінку, підлітка та вагітну жінку. У Зеленського сказали, що президент розмовляв з чоловіком, який утримує заручників, після чого той відпустив з автобуса людей. 
  • Президент України Володимир Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Після звільнення заручників і затримання чоловіка відео зникло зі сторінки Зеленського.
  • Близько 22:00 правоохоронці штурмували автобус. Зловмисника затримали, а усіх заручників звільнили. Загалом їх було 13.
  • Також на брифінгу за підсумками звільнення заручників і затримання Кривоша повідомили, що зловмисник готувався до цієї операції та мав спільників. Кількох із них уже затримали.

Читайте усі деталі в нашому текстовому онлайні.

Поділитись: