Заява про звільнення голови Офісу президента Андрія Богдана була спробою відволікти увагу журналістів від оприлюднених плівок щодо Окружного адміністративного суду Києва.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє «Цензор.net».

«Найрезонанснішою і найважливішою справою, яка має ефект ядерної бомби в українській політиці і судочинстві, були плівки по ОАСК. Для того, щоби це сильно не обговорювали, вас поманили на дорогу нібито відставки Богдана», — заявив очільник ГПУ.

Водночас, на запитання чи фігурує Богдан у цих записах, Луценко заявив, що йому, а також керівнику управління спецрозслідувань Сергію Горбатюку та директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику оголосили підписку про нерозголошення.

«Я би це назвав «плівками Мельниченка», але не під диваном в АП, а в суді. Ми розуміємо, що "плівки Мельниченка" – це страшне обвинувачення тій системі влади, яка була при Кучмі. Але юридично з неї мало що можна отримати. Принаймні без записуючого пристрою і певних показань, певних фігурантів. Так і тут», — додав генпрокурор.

Нагадаємо, На початку серпня у ЗМІ з'явилася інформація про відставку очільника Офісу Андрія Богдана — та фото написаної від руки заяви. Утім з'ясувалося, що Богдан у відставку не йде, а заяви буцімто написані кількома членами команди Зеленського — про всяк випадок, на майбутнє. 

Низка українських ЗМІ заявили, що джерелом по суті фейкової новини був заступник Богдана Кирило Тимошенко, який в Офісі президента відповідає за інформаційну політику. Сам Тимошенко, попри скріни переписок, заперечує це.

Невдовзі Андрій Богдан на запитання журналістки «Радіо Свобода» щодо інциденту, зазначив, президентська кампанія Зеленського довела: вони можуть спілкуватися з суспільством без посередників, без журналістів. 

26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

ГПУ допитала голову ОАСК Павла Вовка та вручила йому підозруу втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також підозри вручили усім суддям Окружного адмінсуду Києва, яких викликали на допити до ГПУ.

Поділитись: