Звільненому з полону бойовиків українцю повідомили про підозру в катуванні інших утримуваних — СБУ
Служба безпеки повідомила про підозру українцю, якого звільнили з полону у грудні 2019 року під час великого обміну утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». Його звинувачують у катуванні інших українців під час перебування у полоні.
«Цей громадянин під час перебування у тюрмі так званого «МДБ ДНР» на території колишнього заводу «Ізоляція», що у Донецьку, добровільно вступив до складу вказаного незаконного збройного підрозділу», — йдеться в повідомленні пресслужби СБУ.
Там зазначили, що разом з іншими його членами він застосовував фізичне насильство та катував своїх же співгромадян, як цивільних осіб, так і полонених українських військових, яких утримували бойовики.
Про катування правоохоронцям на допитах повідомили потерпілі.
«Співробітники СБУ під час проведення обшуку за місцем проживання зловмисника виявили та вилучили речі, предмети і документи, що підтверджують його участь у терористичній організації "ДНР"», — заявили у СБУ.
Наразі затриманому повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує ув'язнення від 8 до 15 років.
Раніше журналіст Станіслав Асєєв, якого звільнили з полону бойовиків на Донбасі під час обміну 29 грудня 2019 року, заявив, що інші звільнені, Євген Бражніков та Олексій Кусков, знущалися з українських в'язнів у полоні бойовиків.
Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.
У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.
- Поділитися: