Звільнений з полону журналіст Асєєв заявив, що дав інтерв'ю російському телеканалу через погрози бойовиків
Звільнений з полону журналіст та блогер Станіслав Асєєв заявив, що у 2018 році дав інтерв'ю російському телеканалу «Россия 24» через погрози бойовиків «розправитися з близькими».
Про це він сказав в коментарі «ТСН».
Зазначимо, що 17 серпня 2018-го на російському телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому український блогер Станіслав Асєєв «зізнається» у співпраці з українською розвідкою.
Журналіст попросив не чіпати зараз тему тортур, однак зазначив, що «те, як катують бойовики, не всі готові навіть уявити».
«Ще слід переконати людей на цій території, що таке взагалі можливо в центрі Донецька у 2019 році», — підкреслив Асєєв.
За словами чоловіка, він добре себе почуває, але поки нічого не планує. Він також зазначив, що за декілька днів на волі досі не може звикнути до натовпу людей і вогнів на вулицях Києва.
«Зайдеш у супермаркет — бачиш таку кількість товарів. Печиво — там ми його ділили на всіх і діставалося по шматочку. А тут все в необмеженій кількості», — сказав Станіслав.
Нагадаємо, звільнений із полону у самопроголошеній «ДНР» донецький журналіст та блогер Станіслав Асєєв 2 січня особисто зняв банер із написом Free Aseyev з балкона редакції видання «Український тиждень» у Києві.
Нагадаємо, 29 грудня, відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.
У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.
Нагадаємо, 22 жовтня так званий «суд» самопроголошеної «ДНР» засудив Асєєва до 15 років в’язниці.
За версією бойовиків, Асєєв з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України.
Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.
- Поділитися: