Звільнений з полону бойовиків українець Анатолій Костенніков отримав житло та роботу в Рубіжному Луганської області.

Звільнений з полону бойовиків українець Анатолій Костенніков отримав житло та роботу в Рубіжному Луганської області.

Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної адміністарції.

«Ми надали Анатолію житло в Рубіжному і працевлаштували за спеціальністю (він лікар швидкої допомоги з 35-тирічним стажем), виплачуємо матеріальну допомогу з обласного бюджету, забезпечили всім необхідним», — сказав голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз.

Анатолій Костенніков розповів, що його затримали бойовики, коли той їхав з роботи до рідних у Первомайськ.

«Почали бити, катувати, передали до «МДБ» так званої «ЛНР».  Потім суд без слідства і доказів, тільки на основі вибитих з мене свідчень. Вони мене осудили за зраду «Батьківщини» і дали 13 років в’язниці суворого режиму. Україна все ж мене визволила», — сказав він.

«Я радий вдихнути це повітря! Я радий бачити обличчя вільних людей! Так скучив за українською мовою, якою там забороняли говорити!» , – додав Костенніков.

Раніше керівниця Офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька в ефірі Громадського повідомила, що Донецька та Луганська обладміністрації готові надати роботу та житло звільненим заручникам.

У січні 2018-го звільненим з полону вболівальникам луганської «Зорі» запропонували роботу в Федерації футболу.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Поділитись: