«Звинувачення чотирирічної давнини»: Єрмак розповів, чому Татарова не звільняють з Офісу президента
Заступника глави Офісу президента України Олега Татарова, який є підозрюваним у справі щодо квартир Нацгвардії, не звільнили з посади, бо звинувачення проти нього начебто є чотирирічної давнини і не стосуються його нинішньої діяльності.
Про це сказав глава Офісу президента Андрій Єрмак, чиїм заступником і є Татаров, в інтерв’ю «НВ».
«Звинувачення, що пролунали, [є чотирирічної давнини] і не мають ніякого зв’язку з тією діяльністю пана Татарова, яку він здійснював в ОП», — розповідає глава ОП.
Єрмак також запевнив, що Татаров був призначений на посаду в ОП не за рекомендацією Андрія Портнова, як стверджують деякі ЗМІ.
«У мене є кадровий департамент, який підбирає людей, періодично дає кандидатури, проводить співбесіди. На той момент, коли ми відкривали вакансію, було запропоновано кілька кандидатур, проведено співбесіду, і професійний рівень цієї людини (Татарова — ред.) нас влаштував», — пояснює Єрмак.
Водночас він зазначив, що за жодного президента України раніше був би «немислимим» резонанс, якого набула справа Татарова — як і той факт, що «фігурантом може бути навіть співробітник Офісу президента». На думку глави ОП, це свідчить «про стовідсоткову відкритість та нульову толерантність до корупції».
«Нині немає ніяких перешкод. Слідство йде, але поки з того, що я бачу, з того, що я знаю, — є якась інформація, але немає судового рішення. Ми, як ніхто інший, зацікавлені, щоб істина була встановлена, і ця справа опинилася у суді. З іншого боку, погодьтеся: ми живемо в такому інформаційному полі, де звинуватити можна будь-яку людину», — вважає Єрмак.
Він також відхрестився від звинувачень у тому, що Офіс президента міг комунікувати щодо цього питання з генпрокуроркою Іриною Венедиктовою, яка замінила прокурорів у його справі.
Більше про справу Татарова і те, чому, попри репутаційні втрати, ОП і президент Володимир Зеленський не хочуть звільняти Татарова, читайте у матеріалі Павла Калашника.
Що за справа?
У грудні 2020 року слідчі оголосили дві підозри в хабарництві в справі про заволодіння майном Нацгвардії на близько 80 мільйонів гривень через нерівноцінний обмін квартир. Нову підозру отримав фігурант справи, ексдепутат Максим Микитась, ще одну — чиновник експертно-криміналістичного центру МВС Костянтин Дубонос.
Третім підозрюваним став заступник голови Офісу президента Олег Татаров, хоча вручення підозри йому затягнулося через втручання Офісу Генпрокурора.
18 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру Татарову за статтею про хабарництво. Сам Татаров заявив, що «доведе свою невинуватість і гідно відповість».
Слідство вважає, що Татаров — у минулому високопосадовець державної компанії «Укрбуд» — може бути причетним до надання неправомірної вигоди за видання недостовірного письмового висновку судового експерта в справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.
У ніч на 24 грудня Офіс генерального прокурора передав справу, в якій Татарову оголосили підозру в хабарництві, з НАБУ до Служби безпеки України. Згодом Вищий антикорупційний суд України постановив, що це кримінальне провадження має розслідувати НАБУ, і зобов'язав генпрокурорку Ірину Венедіктову розглянути клопотання щодо необхідності передати його назад.
- Поділитися: