САП повідомила про підозру Татарову за статтею щодо хабарництва
Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову за статтею про хабарництво.
Про це нам у коментарі повідомив виконувач обов'язків голови САП Максим Грищук.
Ідеться про частину 3 статті 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає ув'язнення терміном від 4 до 8 років із конфіскацією майна або без такої.
Грищук зазначив, що вручили підозру Татарову письмово. Також він розповів, що клопотання ще не надсилали до суду, тому засідання найближчими днями не заплановане.
У НАБУ нам повідомили, що намагалися вручити підозру Татарову особисто, але «його не можуть знайти».
Як пише НАБУ на своєму сайті, слідство вважає, що Татаров, у минулому високопосадовець державної компанії «Укрбуд», може бути причетним до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.
У НАБУ кажуть, що заступник голови Офісу президента є третім підозрюваним у вчиненні цього злочину. Окрім нього у справі підозрюються заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та колишній народний депутат, колишній кінцевий бенефіціарний власник «Укрбуду».
Позиція Татарова
Одразу після сьогоднішніх новин про підписання йому підозри заступник голови ОП заявив, що «доведе свою невинуватість і гідно відповість».
Що передувало?
Слідчі НАБУ 1 грудня оголосили підозри у справі про квартири Нацгвардії про підроблення експертизи, що мала встановити справжню різницю у вартості між квартирами, які повинна була отримати Нацгвардія та на які вона «помінялась».
Підозри одержали два з трьох фігурантів, зокрема ексдепутат Максим Микитась і посадовець МВС Костянтин Дубонос. Третім підозрюваним мав стати Татаров, який раніше працював в «Укрбуді».
Зокрема ім'я Татарова називав в інтерв'ю «Суспільному» директор НАБУ Артем Ситник. Він заявив, що в розпорядженні Бюро є листування Олега Татарова з іншими фігурантами справи щодо квартир Нацгвардії.
Проте оголосити Татарову підозру завадили дії Офісу генерального прокурора. Увечері 1 грудня 2020 року генпрокурорка Венедіктова таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав і всупереч вимогам КПК України змінила процесуальних керівників у цій справі.
Сам Татаров на звинувачення в причетності до справи заявив, що подасть до суду на директора НАБУ Ситника для захисту честі, гідності та ділової репутації.
Справа квартир Нацгвардії
За даними слідства, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир і 30 паркомісць на Печерську.
У 2016-2017 роках сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і паркування на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір». Отримати квартири Нацгвардія мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову (тобто обговорену на початку).
2 жовтня 2019 року НАБУ та САП повідомили ексдепутату Микитасю про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.
Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова. У травні 2019 року у справі «квартир Нацгвардії» оголосили підозри ексчиновникам Збройних сил.
- Поділитися: