Світ

Звинувачення Росії у хакерських атаках: реакція світу та РФ

4 жовтня, 2018 18:07
Світ/Звинувачення Росії у хакерських атаках: реакція світу та РФ
Зберегти
Вигляд
Уряд Нідерландів звинуватив російську розвідку у спробах отримати доступ до даних Організації по забороні хімічної зброї, а також до документів з розслідування катастрофи малазійського «Боїнга» MH17. Відповіддю на розслідування голандських спецслужб стала низка заяв світових лідерів та очільників відомств.

Уряд Нідерландів звинуватив російську розвідку у спробах отримати доступ до даних Організації по забороні хімічної зброї, а також до документів з розслідування катастрофи малазійського «Боїнга» MH17. Відповіддю на розслідування голландських спецслужб стала низка заяв світових лідерів та очільників відомств. 

Прем'єрка Британії Тереза ​​Мей разом з главою уряду Нідерландів Марком Рютте заявили, що російська військова розвідка проводить «неприйнятні» кібератаки, спрямовані на міжнародні організації по всьому світу.

«ГРУ проводить безрозсудні операції — від руйнівних кібератак до застосування хімічної зброї. Розвідка Росії не поважає верховенство права», — заявили прем’єр-міністри Великої Британії та Нідерландів. 

Водночас генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що Росія застосовує силу проти сусідніх країн, намагається втручатися у вибори та веде кампанії з дезінформації.

Глава Пентагону Джеймс Меттіс повідомив, що країни, які постраждали від російських кібератак, у відповідь на дії Росії спільно знайдуть «політичне рішення».

Натомість у Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона «ляже цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

Нагадаємо, 4 жовтня Велика Британія звинуватила російську військову розвідку (ГРУ) у кібератаках по всьому світу та заявила, що разом із союзниками буде реагувати на спроби Росії підірвати міжнародну стабільність.

4 жовтня Нідерланди заявили про висилку 4 росіян, які готували кібератаку на Організацію із заборони хімічної зброї. Також Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17.

1 жовтня міністр закордонних справ Британії Джеремі Хант заявив, що влада Великої Британії планує «закрити» в країні мережу ГРУ — розвідувального відомства Росії.

17 вересня голова Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив про «певну ескалацію» у відносинах з РФ через російських шпигунів.

Раніше швейцарські ЗМІ повідомили, що чверть російських дипломатів у країні — шпигуни.

8 вересня Сполучені Штати екстрадували громадянина Росії Андрія Тюріна, якого звинувачують у кібератаках на американські компанії.

Нагадаємо, голландські медіа повідомили, що в Нідерландах навесні 2018 року затримали двох російських шпигунів, які прямували до лабораторії у швейцарському місті Шпіц — установи Організації з заборони хімічної зброї, яка в тому числі розслідує отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля. За інформацією джерел медіа, затримані шпигуни мали з собою обладнання для проникнення в комп’ютерну мережу лабораторії.

За цим фактом прокуратура Швейцарії порушила справу.

Пізніше стало відомо, що затриманих у Нідерландах російських шпигунів вважають причетними до кібератаки на Всесвітнє антидопінгове агентство.

Пов`язані новини