hromadske оголосило переможців третього фестивалю короткометражного документального кіно «ЛІФТ»

hromadske оголосило переможців третього фестивалю короткометражного документального кіно «ЛІФТ»

29 березня в київському кінотеатрі «Жовтень» відбувся третій фестиваль короткометражного документального кіно «ЛІФТ» від hromadske. Головною метою фестивалю є підтримка молодих кінематографістів, які розповідають важливі історії про сучасну Україну.

Цьогоріч до шортліста фестивалю увійшли 8 короткометражних документальних стрічок:

  • «Гуляю» (реж. Дарія Журавель);
  • «Пацики» (реж. Борис Малюга);
  • «Мовний бар’єр» (реж. Жора Папоян);
  • «Скарби прадавнього Прута» (реж. Славко Гамаль);
  • «Пундик» (реж. Соф’я Василенко і Христина Поліщук);
  • «Вовчик Громовержець» (реж. Кирило Свєташов);
  • «VITA» (реж. Віта Стойкова);
  • «Софія» (реж. Станіслав Гуренко).

За результатами голосування команда журі обрала трьох переможців, які отримали грошові заохочення на подальшу творчість:

«Гуляю», Дарія Журавель

25 000 грн і публікація фільму на YouTube-каналі hromadske

Після втрати ми тримаємося за спогади — найпростіші та водночас найцінніші речі. Але все ж життя вириває з наших рук найдорожче, а світ навколо перетворюється на вихор, який забирає все.

«Гуляю» — це автобіографічна історія Дарії Журавель, присвячена дитинству й тим, хто більше не з нами, але чия присутність супроводжує нас, хай куди ми йдемо.

«Мовний Бар’єр», Жора Папоян

15 000 грн

Історія з прифронтового села Посад-Покровське на Херсонщині, де американські місіонери допомагають відбудовувати зруйновані домівки українців. Але чи можливо справді зрозуміти одне одного, коли між людьми — не лише мовний бар’єр, а й різний досвід переживання війни? «Мовний Бар’єр» — фільм про допомогу, непорозуміння та життя, що триває навіть серед руїн.

«VITA», Віта Стойкова

10 000 грн

Стрічка про 25-річну Віту, лікарку-неонатологиню, яка щодня рятує нові життя, працюючи з недоношеними, покинутими та здоровими дітьми. Проте тепер її чекає зовсім інша боротьба — війна. Після загибелі коханого чоловіка Віта вирішує приєднатися до лав Збройних сил України, аби рятувати життя на передовій. Але на момент ухвалення рішення дівчина ще не знала, що насправді її коханий живий.

Окрім церемонії нагородження, гості фестивалю мали можливість поспілкуватися з режисером фільму «Одного літа в Україні» Володимиром Тихим та командою фільму-лавреата кінопремії «Оскар-2024» «20 днів в Маріуполі» продюсеркою Василисою Степаненко і фотографом Євгеном Малолєткою, які поділилися своїм досвідом документалістики та розповіли про виклики професії, розкривши деталі роботи над кінопроєктами в умовах війни.

Також у межах фестивалю відбулася лекція продюсерки Олександри Кравченко про продюсування документальних фільмів. Учасники фестивалю отримали практичні поради щодо основних етапів продюсування, особливостей роботи з авторським документальним кіно, важливості партнерських стосунків з режисером та найважливішої продюсерської навички — вміння комунікувати.

hromadske вітає переможців і дякує всім, хто долучився до фестивалю!

Нагадаємо, фестивальні роботи оцінювали:

  • Василиса Степаненко — журналістка Associated Press і продюсерка документального фільму «20 днів у Маріуполі» («Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм», BAFTA Film Awards 2024), лавреатка Пулітцерівської премії, Національної премії імені Т. Шевченка.
  • Володимир Тихий — кінорежисер, сценарист, продюсер і член Національної спілки кінематографістів України. Один із засновників кінооб’єднання «Вавилон'13», яке документує сучасну історію України. Режисер документального фільму «Одного літа в Україні».
  • Ольга Журба — кінорежисерка, сценаристка й лавреатка Національної кінопремії «Золота Дзиґа» та Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Авторка документального фільму «Пісні землі, що повільно горить», прем’єра якого відбулася на 81-му Венеційському кінофестивалі.
  • Максим Наконечний — кінорежисер, продюсер, сценарист і член Української кіноакадемії. Автор фільму «Бачення метелика», що був представлений у секції «Особливий погляд» на 75-му Каннському кінофестивалі. 
  • Анастасія Камінська — головна режисерка й керівниця відділу візуального виробництва hromadske, продюсерка фільму «Рік тигра».
  • Костянтин Шафаренко — креативний продюсер відділу візуального виробництва hromadske.

На події пригощали кавою Foundation Coffee Roasters та водою Avalon.