Після початку повномасштабного вторгнення питання ментального здоров'я українців стало як ніколи актуальним. У спільному проєкті hromadske та Mastercard говоримо про техніки, які допоможуть кожному з нас підтримувати себе в ресурсі та залишатися здоровими.
Підтримка без меж

Стрес та вигорання: як розпізнати і знизити їхній вплив під час війни
За оцінками ВООЗ, унаслідок війни до 10 мільйонів людей можуть мати психологічні проблеми: від тривоги та стресу до важчих станів. Розповідаємо, як моніторити свій психологічний стан, а також як навчитися самостійно знижувати рівень напруги та запобігати стресу.

Як позбутися втоми, знизити стрес і відновити міцний сон
Що довше триває повномасштабна війна, то складніше зберігати внутрішній спокій та баланс. Турбуватися про своє ментальне здоров’я допомагають спеціальні техніки — наприклад, для зниження стресу чи боротьби з безсонням. Розповідаємо, де ховаються біологічні ресурси в нашому тілі, як перемогти втому і вигорання та що робити, якщо є проблеми зі сном.

Як подолати тривожність, емоційне напруження та відновити внутрішній баланс
Страх і тривога — це природні реакції на небезпеку та невизначеність, і саме в реаліях повномасштабної війни кожен із нас зіткнувся із цими станами. Утім, надмірна та постійна тривожність знижує якість життя. Розповідаємо, у чому причина наших страхів і тривог, чому уникати їх — неправильна стратегія та як, зрештою, із ними впоратися.

ПТСР: як виникає, чи можливо його попередити та де взяти на це сили
Психологічна травма — це не просто неприємна подія. Вона пов’язана з безпосередньою загрозою нашому життю та ідентичності. Люди здатні долати травматичний досвід самостійно, однак іноді він може стати причиною розвитку більш важких станів. Розповідаємо, що таке ПТСР, як запобігти його розвитку та які техніки можуть стати у пригоді.