Прокурори оскаржать закриття справи щодо силовиків, які розігнали Майдан у 2013 році

Прокурори оскаржуватимуть рішення суду про закриття кримінального провадження стосовно правоохоронців, які вчинили злочини щодо протестувальників Євромайдану 30 листопада та 1 грудня 2013 року. 

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Як зазначається, прокурори внесуть апеляційну скаргу на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 24 травня 2024 року.

Йдеться про рішення суду щодо закриття за строками давності кримінального провадження стосовно чотирьох керівників підрозділів столичного «Беркуту» та начальника управління громадської безпеки Київської міліції. Їх обвинувачують у перевищенні влади із застосуванням насильства та протиправному перешкоджанні акціям протесту 30 листопада та 1 грудня 2013 року.

Обвинувальний акт скерували до суду у 2015 році. Як стверджують в Офісі генпрокурора, упродовж судового розгляду сторона захисту систематично зловживала процесуальними правами для зриву судових засідань та затягування розгляду справи.

На тлі цього прокурори неодноразово звертали увагу суду на необхідність дотримання «розумних строків судового провадження». 

Наразі ж на судове рішення прокурори готують апеляційну скаргу через недотримання вимог КПК України під час закриття кримінального провадження за строками давності.

«Справи Майдану»

Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом за весь час розслідування до суду скерували обвинувальні акти щодо 468 людей, законної сили набули вироки щодо 63 фігурантів.

Головні епізоди «справи Майдану» стосуються розгону студентів у ніч проти 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня та спроби розігнати Майдан у ніч проти 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.

Станом на лютий 2024 року 69 справ Майдану мають закінчені терміни давності, що дає право обвинуваченим просити про закриття справи. Нині через це вже сім таких справ закрили.