Звільнення Найєма, прорив кордону на Закарпатті та результати виборів до Європарламенту: головне за 10 червня

Звільнення Найєма, прорив кордону на Закарпатті та результати виборів до Європарламенту: головне за 10 червня

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм написав заяву про звільнення. Вантажний автомобіль ГАЗ-66 з «військовими» номерами незаконно перетнув кордон на Закарпатті, виїхавши до Угорщини. Завершилися вибори до Європейського парламенту, які тривали з 6 по 9 червня. Зібрали головні новини за 10 червня.

Звільнення Найєма

Мустафа НайємFacebook / Mustafa Nayyem

Очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм написав заяву про звільнення. Він стверджує, що відомству заважають працювати. Звільненню передувало зірване відрядження Найєма, якого уряд не пустив на міжнародну конференцію з відновлення, що відбудеться 11-12 червня у Берліні.

За його словами, з листопада минулого року команда Агентства почала стикатися з «постійною протидією, спротивом та створенням штучних перешкод».

Відомству Найєма повністю скасували бюджет на проєкти з відновлення та утримання доріг, його «почали кошмарити бюрократією», коли документи на оплату захисних споруд, фортифікацій або відновлення погоджували в уряді місяцями, а також «суттєво обрізали заробітну плату».

Прорив кордону на Закарпатті

Вантажний автомобіль ГАЗ-66 з «військовими» номерами незаконно перетнув кордон на Закарпатті, виїхавши до Угорщини. Тамтешні прикордонники знайшли автівку та затримали 32 громадян України.

Як розповіла hromadske речниця Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова, рух вантажівки в бік кордону через поле зафіксували за допомогою технічних засобів контролю за місцевістю. Група реагування виявила сліди автомобіля «в бік суміжної країни». Під час перевірки не підтвердилося, що автомобіль належить військовим формуванням.

Вибори до Європарламенту

Попередні результати виборів до Європарламенту у 2024 роціPolitico

Завершилися вибори до Європейського парламенту, які тривали з 6 по 9 червня. Проукраїнські сили залишаться в більшості, хоча водночас високі результати здобули праві консерватори та проросійські партії.

Загалом найбільше місць (184) отримала група «Європейська народна партія», яка вже заявила, що матиме чітку проєвропейську та проукраїнську позицію. Друге місце здобув лівоцентристський «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» (139 місць), а третє — проєвропейська група «Оновити Європу» (Renew) з 80 місцями.

Детальніше про результати виборів — читайте тут.

У росіян загорівся військовий корабель

Корабель «Адмірал Левченко»Facebook / Дмитро Плетенчук

На російському великому протичовновому кораблі «Адмірал Левченко» у Баренцовому морі сталося загоряння — загорілася установка двигуна.

За словами речника Сил оборони півдня Дмитра Плетенчука, зараз на кораблі триває «боротьба за живучість», також на ньому перебуває кілька сотень екіпажу. Речник каже, що причина пожежі — в загорянні однієї з установок двигуна.

Удари по кримській ППО

Українські військові в ніч проти 10 червня завдали успішних ударів по зенітних ракетних комплексах на території тимчасово окупованого Криму.  

Атаки зазнав один зенітний ракетний дивізіон С-400 окупантів у районі міста Джанкой та ще два дивізіони С-300 біля населених пунктів Чорноморське та Євпаторія. Окрім цього, військові відмітили подальшу детонацію боєкомплектів у всіх трьох районах стартових позицій зенітних ракетних дивізіонів рф.

Обстріл Харкова

Близько 17:35 російські війська вдарили трьома керованими авіабомбами по Київському та Салтівському районах Харкова. Внаслідок ворожої атаки поранень зазнали 8 людей.

росіяни поцілили по гаражному кооперативу. Пошкоджень зазнали 70 гаражів та 22 автівки. Синєгубов також розповів, що один із боєприпасів не розірвався, тому людей тимчасово відселять із будинку для проведення детонації.

Відключення світла

Енергетики оголосили про застосування графіків погодинних відключень електроенергії 11 червня в усій Україні. Вони діятимуть з 14:00 до 19:00. 

Загинув Микола Коханівський

Микола КоханівськийFacebook

На російсько-українській війні загинув засновник добровольчого батальйону «ОУН» Микола Коханівський.

Коханівський брав участь у парламентських виборах 2012 року — балотувався в 97-му мажоритарному окрузі (Київська область) від Конгресу українських націоналістів. Проте в підсумку набрав трохи більш як 1% голосів виборців.

Під час Революції гідності він очолив одну із сотень Самооборони Майдану, яку сформували переважно з членів ОУН — націоналістичної організації, до якої на той час належав і він сам. З початком російсько-української війни він брав участь в АТО, зокрема захищав Донецький аеропорт.

Інші важливі новини:

  • Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону щодо продовження терміну легального перебування українців на території країни.  
  • Другому чоловіку, який напав на волонтерку в Києві, призначили нічний домашній арешт. На суді він намагався пояснити свої дії тим, що розбороняв жінку та свого приятеля.
  • Заступника головнокомандувача Збройних сил Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем.
  • В Україні зросли темпи мобілізації. Лише у травні до війська набрали стільки ж людей, як і за останні пів року.
  • Понад 35% російських в’язнів, завербованих у ПВК «Вагнер» на війну проти України, померли під час операції із захоплення міста Бахмут. Вони також становлять 88% всіх окупантів, знищених у боях за місто.