Опитування: 59% українців однозначно хочуть залишитися в Україні, 88% — пишаються своїм громадянством

86% опитаних українців бачать своє майбутнє життя в Україні, а 59% відповіли, що однозначно налаштовані залишитися.
Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Крім того, абсолютна більшість респондентів (88%) пишаються своїм громадянством. Автори опитування зазначають, що вже третій рік поспіль гордість за своє громадянство перебуває на майже однаково високому рівні: у 2022 році своїм громадянством пишалися 90,5% опитаних українців, а у 2023-му — 88,5%.
На сході країни кількість тих, хто пишається своїм громадянством, зросла з 2022 року з 76% до 84%. Матеріальне становище суттєво не впливає на відчуття гордості за своє громадянство. Щоправда, серед найбільш нужденної частини населення ним пишаються трохи менше опитаних (86%), ніж серед заможної (94%).
Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, то проти були б лише 2% респондентів загалом по країні. Причому на заході таких було б критично менше ніж 1%, а на сході — всього близько 4%.
Водночас позитивних оцінок напряму, в якому загалом розвиваються події в Україні, за останній рік поменшало: наразі 40% українців вважають, що події розвиваються у правильному напрямі (у 2023 році було 49%). Чоловіки дещо частіше за жінок оцінюють напрям розвитку як правильний, а от серед жінок більш виражена невизначеність.
Серед почуттів, які респонденти відчувають стосовно майбутнього України, переважає надія (61%), за нею йдуть тривога (40%) та оптимізм (33,5%).
Найбільші регіональні відмінності спостерігаються щодо почуття надії. Так, найрідше її відмічають на сході (48,5%), далі — захід (56,5%) та південь (60,5%). Водночас найбільш поширене відчуття надії серед мешканців центру — 71%.
Методологія
Опитування проводилося з 8 по 15 серпня методом face-to-face на всій території України, яка контролюється українським урядом та на якій не ведуться бойові дії.
Загалом опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
- Поділитися: